Samsung zapowiedział, że już wkrótce zaprezentuje najnowszy tablet, który – tak jak jego poprzednik – ma zachwycić użytkowników. Miłośnicy nowych technologii, dziennikarze, a także inni producenci urządzeń mobilnych czekają na premierę tabletu o tajemniczo brzmiącej nazwie SM-T835.

Przyszły flagowiec?

Wiele wskazuje na to, że Samsung planuje podbić rynek sprzedaży tabletów. Urządzenia wypuszczane przez koncern spotykają się z dobrym odbiorem użytkowników, a ich sprzedaż rośnie. Obecnie można znaleźć informacje na temat specyfikacji kolejnego tabletu Samsung, który ma mieć swoją premierę w bieżącym roku. Jego specyfikacja jasno wskazuje, że koncern zamierza walczyć o pozycję lidera z amerykańskim Apple.

SM-T835 jest niewiele mówiącą nazwą, jednak w zeszłym roku w podobny sposób oznaczono Galaxy Tab S3. Stąd pojawia się przypuszczenie, że pod tajemniczym oznaczeniem kryje się po prostu Galaxy Tab S4. Z udostępnionej specyfikacji wynika, że tablet będzie wyposażony w ekran Super AMOLED o wielkości 10,5 cala. Ekran ma działać w rozdzielczości 2560×1600 pikseli. O wydajność sprzętu zadba procesor Qualcomma z ośmioma rdzeniami i taktowaniem o częstotliwości 2,3 GHz. Ponadto w specyfikacji technicznej znajduje się wzmianka o zamontowaniu układu graficznego Adreno 540.

Użytkowników z pewnością ucieszy informacja o zamontowaniu w nowym tablecie 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Aparat główny 12 Mpix oraz kamerka przednia 8 Mpic zapewnią możliwość wykonania świetnych zdjęć. Sprzęt zasili Android 8.0 Oreo.

Samsung wyznacza trendy

Ubiegłoroczny Galaxy Tab S3 został zaprezentowany w czasie targów Mobile World Congress w Barcelonie, gdzie od początku wzbudził ogromne zainteresowanie. Zainteresowanie to potwierdziły późniejsze wyniki sprzedaży tabletu, którego cena na polskim rynku wciąż przekracza 2000 zł. Można spodziewać się, że cena jego następcy będzie jeszcze wyższa, jednak prawdziwym fanom technologii raczej nie będzie to przeszkadzać.