Pupa jest jedną z najbardziej problematycznych partii kobiecego ciała. Pod skórą gromadzi się tkanka tłuszczowa, a na pośladkach pojawia się cellulit. Dodatkowo niewyćwiczona pupa staje się płaska i nieestetycznie opada w dół. Jeżeli chce się zachwycać kształtnymi i jędrnymi pośladkami, powinno się regularnie wykonywać ćwiczenia na zgrabną pupę.
Jak ćwiczyć pośladki?
Ćwiczenia na pośladki można wykonywać codziennie w domowym zaciszu. Wystarczy poświęcić na nie 10-15 minut dziennie, a efekty pojawią się już po kilku tygodniach. Początkowo pośladki mogą boleć z powodu silnych zakwasów oraz wydawać się większe z powodu opuchniętych mięśni. Po kilku treningach wykonywanie ćwiczeń stanie się łatwiejsze, a trening na zgrabną pupę – obowiązkowym punktem dnia.
Aby trening pupy przynosił najlepsze efekty, wszystkie ćwiczenia powinno się wykonywać dokładnie w określonej liczbie powtórzeń. Intensywność i szybkość treningu mają mniejsze znaczenie. Przed treningiem warto przygotować matę do ćwiczeń, gdyż większość z nich wykonuje się w pozycji leżącej na podłodze.
Zestaw ćwiczeń na zgrabną pupę
Oto ćwiczenia, jakie powinno się wykonywać, aby podnieść, wyrzeźbić i ujędrnić pośladki:
1. Unoszenie miednicy
Leżąc na plecach, rozstawia się nogi na szerokość bioder, a następnie unosi się miednicę w górę, by tworzyła linię prostą z klatką piersiową. Nogi pozostają oparte na podłodze, podobnie jak ramiona i głowa. Miednicę unosi się w górę i w dół, napinając pośladki i brzuch, gdy pupa jest u góry. Ćwiczenie powtarza się 30 razy.
2. Unoszenie miednicy z nogą w górze
Wariacja ćwiczenia pierwszego. Miednicę unosi się w ten sam sposób, jednak robi się to, trzymając jedną nogę w górze i opierając ciężar ciała na drugiej nodze. Noga w górze powinna znajdować się w tej samej pozycji przez wszystkie powtórzenia. Może być lekko ugięta, a stopa powinna znajdować się w pozycji prostopadłej do podłogi (palce w kierunku głowy). Ćwiczenie powtarza się w zależności od możliwości od 15 do 30 razy, a następnie zmienia się nogę.
3. Unoszenie nogi i podtrzymywanie miednicy w górze
W tym przypadku miednica cały czas pozostaje w górze – ruch wykonuje się wyłącznie nogą. Nogę podnosi się pionowo do góry, a następnie opuszcza się ją w dół, by tworzyła wraz z ciałem jedną linię. Palce stopy przez cały czas powinny być obciągnięte, a mięśnie uda napięte. Zalecana liczba powtórzeń wynosi od 15 do 30, po czym zmienia się unoszoną nogę.