Dom i ogród

Co włożyć do ramek czyli oryginalne dekoracje do domu

Ramka na zdjęcia

Ramki do zdjęć mogą bez przeszkód posłużyć do wykonania wielu prostych i oryginalnych dekoracji ściennych. Jakie przedmioty można w nich umieszczać?

Kartki urodzinowe i pocztówki

Jeżeli otrzymało się wyjątkową kartkę urodzinową lub pocztówkę, można włożyć je do ramki i zawiesić w sypialni lub salonie. Podobnie można postąpić z kartkami urodzinowymi dzieci bądź pamiątkami z chrztu i udekorować pokój malucha.

Okleina meblowa

Okleina meblowa może z powodzeniem udawać dzieło sztuki. Okleina o marmurkowym wzorze wpisze się w nowoczesne i minimalistyczne aranżacje wnętrz. Jeżeli dekoracja się znudzi, okleinę można pozostawić w ramce i stworzyć z niej tło dla innej ozdoby lub dla fotografii.

Papier do pakowania prezentów

Kolorowy papier do prezentów podoba się szczególnie dzieciom, którym kojarzy się ze świętami, urodzinami i Dniem Dziecka. Papier z księżniczkami lub misiami, włożony do ramki, może stać się obrazem w pokoju dziewczynki, natomiast w pokoju chłopca może zawisnąć obraz z papieru z piratami lub dinozaurami. Na jednej ścianie można zawiesić nawet kilkanaście radosnych obrazków.

Suszone liście i kwiaty

Suszone liście i kwiaty są subtelną dekoracją wnętrza. Aby ją stworzyć, wystarczy poszukać kolorowych, jesiennych liści, polnych kwiatów lub innych roślin. Następnie roślinkę wkłada się pomiędzy dwie kartki papieru i przyciska ciężką książką. Po kilku dniach liść lub kwiat są suche i idealnie proste, dzięki czemu można włożyć je do ramki na zdjęcie i umieścić w salonie lub sypialni jako dekorację. Suszone rośliny można dodatkowo łączyć ze sztucznymi kwiatami, które umieści się wokół ramki.

Okładki lub strony książek

Okładki ulubionych książek lub ilustrowane strony książeczek dziecięcych mogą posłużyć do stworzenia sentymentalnej ozdoby. Jeżeli książka jest zniszczona, jej okładkę lub strony można włożyć do ramki na zdjęcie i ustawić w pokoju dziecka bądź we własnej sypialni. Ozdoba przywoła piękne wspomnienia i wniesie pozytywną energię do wnętrza.

Może Ci się także spodobać

Cebula i czosnek

Cebula na zdrowie, czyli jakie dolegliwości leczy

  • 14 stycznia 2020
Cebula jest jednym z najłatwiej dostępnych i najzdrowszych warzyw. Jej stosowanie na różnego rodzaju infekcje skraca czas trwania choroby. Warzywo chroni przed zaparciami, oczyszcza organizm, wzmacnia serce i reguluje poziom
Kulki

Jak stworzyć zabawkę sensoryczną?

  • 25 marca 2020
Dzieci potrzebują stymulacji zmysłów, aby prawidłowo się rozwijać. Jednym ze sposobów wspierania rozwoju mózgu u niemowląt są zabawki sensoryczne. Tego typu zabawkę bez trudu można wykonać samodzielnie w domu. Zabawka
Elektryk

Domowa instalacja elektryczna – jak korzystać z szybkozłączek?

  • 22 kwietnia 2020
Szybkozłączki to przydatny element instalacji elektrycznej, który służy do łączenia różnych przewodów. Dzięki szybkozłączkom można w kilka minut podłączyć lampę lub dokonać innej modyfikacji bądź naprawy instalacji elektrycznej we własnym
Karmnik dla ptaków

Jak zrobić karmnik dla ptaków?

  • 4 maja 2020
Dokarmianie pozwala ptakom bezpiecznie przetrwać mroźną i śnieżną zimę. Dodatkowo wróble i sikorki przylatujące do karmnika cieszą całą rodzinę, a zwłaszcza jej najmłodszych członków. Jak samodzielnie wykonać karmnik dla ptaków