Warto urozmaicać sobie czas dobrą lekturą – interesujące książki potrafią zmienić nasze podejście do życia i spojrzenie na pewne sprawy. Uczą również empatii, a przede wszystkim pozwalają przeżyć niesamowite przygody bez wychodzenia z domu. Można sięgnąć po książki papierowe, albo po e-booki, które w tej chwili stały się jeszcze popularniejsze! Które tytuły cieszą się największym zainteresowaniem?

Co jest szczególnie warte przeczytania?

Sięgnij po klasykę Na początku marca 2020 roku wzrosło zainteresowanie książką „Dżuma” Alberta Camusa. Wydawcy i internetowe serwisy sprzedaży informowały, że powieść stała się popularna zwłaszcza we Francji i Włoszech. Polacy również powinni sięgnąć po klasykę – prócz powieści „Dżuma”, warto przypomnieć sobie choćby „Miłość w czasach zarazy”, którą napisał Gabriel García Márquez. W kwietniu 2020 roku popularność tej pozycji wzrosła. Podobnie wzrosło zainteresowanie innymi klasykami, jak „Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxleya czy „Rok 1984” George’a Orwella. Bestsellery książkowe Są i tacy, którzy wolą zapoznać się z bestsellerami – hitami wydawniczymi, które zdołały zainteresować zarówno krytyków, jak i czytelników. Wśród książek uznanych za prawdziwe hity przez „New York Times” w 2019 roku znalazły się między innymi „Znikająca ziemia” Julii Phillips – debiut kryminalno-sensacyjny, opisujący zniknięcie na Kamczatce dwóch sióstr.

Olbrzymią popularnością cieszył się również „Wydech” Teda Chianga – 9 oryginalnych opowiadań science fiction, które przenoszą czytelnika do fascynujących miejsc i starają się odpowiedzieć na wiele ważnych pytań, nurtujących ludzkość. Co wśród nowości? Wśród książkowych nowości coś dla siebie znajdą fani różnych gatunków literackich. Kto uwielbia kryminały, może sięgnąć po „Chirurga” Michała Larka. Akcja powieści, inspirowanej prawdziwymi zdarzeniami, ma miejsce w latach 80’ XX wieku, ukazując trafnie nie tylko autentyczne zbrodnie, ale i rzeczywistość tamtych czasów. Kto woli powieści historyczne, na pewno zaczyta się w powieści „Ostatni Jagiellonowie.

Pęknięte królestwo” Renaty Czarneckiej, opisującej w bardzo barwny sposób ostatnie lata życia królowej Bony. Fani powieści obyczajowych powinni z kolei zapoznać się z książką „Miłość i inne obsesje”, autorki popularnych „Wielkich kłamstewek”, Liane Moriarty. Powieść opisuje skomplikowane relacje międzyludzkie, a przy tym często zaskakuje.