Zdrowie

Co dają aminokwasy?

Cytryna

Podczas ciężkich treningów nasze mięśnie narażone są na uszkodzenia. Najlepszym sposobem, aby ich uniknąć jest stosowanie aminokwasów BCAA. Skradają się one z leucyny, waliny oraz izoleucyny. Organizm nie potrafi samodzielnie ich syntetyzować, ponieważ pochodzą one z grupy substancji egzogennych.

W czasu treningów, a zawłaszcza wytrzymałościowych, siłowych oraz wytrzymałościowo-siłowych dochodzi do sytuacji, kiedy brakuje w mięśniach glikogenu. Jeśli tak się dzieje to organizm zaczyna przepalać własne włókna mięśniowe w poszukiwaniu energii z innych źródeł. Aby do tego nie doszło powinny być stosowane okołowysiłkowo aminokwasy BCAA.

Utrata tkanki mięśniowej grozi jednak nie tylko sportowcom, ale także osobom będącym na dietach redakcyjnych. Przy takiej diecie jest się narażonym na utratę beztłuszczowej masy.

Aminokwasy BCAA można znaleźć zarówno, jako tabletki jak i pod postacią proszku. W przypadku kapsułek stężenie wynosi od 500 mg do 1500 mg.

BCAA powinno się stosować po treningu jak i przed. Zalecane są 4 h przed i po.

Sprawdź:   Aminokwasy niezbędne dla mięśni

Może Ci się także spodobać

Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.
Migdały

Białko a redukcja tkanki tłuszczowej

  • 8 stycznia 2020
Białko to nie tylko budulec masy mięśniowej, ale także doskonały spalacz tłuszczu. Główne jego zadanie to działanie anaboliczne oraz antykataboliczne. Można dokonać podziału białek ze względu na prędkość, z jaką