Porady

Chcę otworzyć konto bankowe… Jak dokładnie to zrobić?

Pieniądze

Dzisiaj każdy musi mieć konto bankowe, aby łatwo i szybko funkcjonować na świecie. Dlaczego? Jest tak wiele miejsc, w których nie możemy płacić gotówką, więc musimy mieć konto. Jednak ta procedura nie musi być naprawdę prosta i łatwa, a wiele osób, zwłaszcza starszych, nie radzi sobie z tą sytuacją. Jak otworzyć konto bankowe i czy rzeczywiście jest to tak proste?

Jakie konto dla mnie?

Każda sytuacja (i każdy bank) jest inna, więc jeśli możesz otworzyć własne konto bankowe, aby zdeponować swoje euro czy franki, musisz sprawdzić ofertę z banku. Ogólnie rzecz biorąc, podstawowe konto to konto, które pozwala na wpłatę i wypłacanie pieniędzy. Zwykle możesz płacić przez nie za swoje rachunki, wpłacać pieniądze, wypłacić pieniądze (np. kartą debetową czy bankową), dokonywać wpłat i wypłat (automatycznie w bankomatach, często darmowo). Tak więc, jeśli potrzebujesz konta do prostego płacenia – klasyczne konto bankowe indywidualne jest dla Ciebie. Co więcej, niektóre z nich umożliwiają wymianę np. franków na euro na dobrych warunkach.

Co powinienem zrobić?

Aby mieć konto bankowe, przede wszystkim powinieneś sprawdzić kilka warunków. Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na opłaty. Każdy bank oferuje własne warunki, ale musimy szukać tych, które wydają się być najkorzystniejsze. Ponadto można sprawdzić liczbę bankomatów w tym banku, dostęp do usług mobilnych oraz ofert specjalnych (np. zniżki dla studentów czy osób starszych). Odwiedź placówkę banku lub zarejestruj się online i przekonaj się jakie to proste.

Jak widać, otwarcie konta w banku nie jest trudne, ale trzeba być ostrożnym, uważnie przeczytać wszelkie warunki oraz zachować ostrożność przy podpisywaniu dokumentów. Jednak niemalże każdy będzie mógł otworzyć swoje własne konto i oszczędzać, płacić i wypłacać, kiedy chce. Dzięki temu każdy skorzysta z dowolnej możliwości płacenia przez Internet bez wykluczenia, a przy tym zyska bezpieczne miejsce przechowywania swoich oszczędności.

Sprawdź:   Najpopularniejsze metody oszczędzania – sprawdź, co zrobić, by zyskać

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy