Moda i uroda

Cera naczynkowa: co warto wiedzieć na jej temat?

Twarz

Pielęgnacja cery naczynkowej to wielkie wyzwanie. Jak zapewnić tak wrażliwej skórze możliwie jak najlepszą opiekę? Jakich zasad warto przestrzegać, by cera naczynkowa nie utrudniała nam życia?

Skąd biorą się takie problemy ze skóra?

Pękające naczynka to uciążliwa przypadłość, która może stać się przyczyną wielu kompleksów. Nieestetyczne pajączki, pojawiające się w widocznych miejscach na twarzy, są przypadłością szczególnie uciążliwą dla kobiet.

Jakie czynniki mogą wpływać na rozwój takiego problemu?

Przyczyny tego problemu są dość zróżnicowane. Wiadomo, że pajączki często pojawiają się w chwili, gdy wrażliwa i cienka skóra zostanie wystawiona na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. Mróz, wiatr, niska lub zbyt wysoka temperatura – wszystko to może sprawić, że pękające naczynka zaczną szpecić twarz. Na widoczność pajączków wpływają też hormony, przez co wiele kobiet ma problemy z cerą głównie w okresie menstruacji. Cera naczynkowa reaguje też na ogólny stan naszego zdrowia, a do pogorszenia się jej wyglądu mogą przyczyniać się takie czynniki, jak stres, problemy związane z ciśnieniem czy zaburzenia pracy wątroby. Wszystko to sprawia, że naczynka krwionośne znacznie się poszerzają, co skutkuje pojawieniem się na twarzy charakterystycznych pajączków.

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Dla osób mających tendencję do pękających naczynek, odpowiednia pielęgnacja cery staje się sprawą bardzo ważną. Ignorowanie tego problemu może przecież doprowadzić do pogorszenia się stanu skóry, a nawet do rozwoju kolejnego problemu – trądziku różowatego. Jak zatem dbać o cerę naczynkową? Stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, dokładne oczyszczanie skóry z resztek makijażu oraz sięganie po kosmetyki, tworzone z myślą o pękających naczynkach – to podstawa, o której nie można zapominać. Można też sięgać po specjalistyczne kosmetyki oraz po domowe maseczki, dzięki którym cera naczynkowa zyska dodatkowe wsparcie. Takie kosmetyki mogą powstać m. in. z twarogu i śmietany, skutecznością wykazuje się też maseczka z siemienia lnianego.

Sprawdź:   Wszystko co powinnaś wiedzieć o podkładzie

Co jeszcze można zrobić?

W przypadku cery naczynkowej ważna staje się profilaktyka, czyli unikanie tych czynników, które mogą doprowadzić do pojawienia się pajączków. Unikanie nadmiaru słońca, mrozu, wiatru oraz gorąca, rezygnacja z alkoholu oraz ostrych przypraw – oto zasady, których warto przestrzegać. Warto też w porę opanować sztukę relaksacji, dzięki czemu łatwiejsza stanie się walka ze stresem – kolejnym wrogiem cery naczynkowej.

W walce z pękającymi naczynkami mogą też pomóc profesjonalne zabiegi kosmetyczne, takie jak drenaż limfatyczny czy zabiegi z wykorzystaniem lasera. Można też postawić na leczenie ultradźwiękami oraz na różnego rodzaju zabiegi kojące.

Cera naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dla osób, które mają skłonność do pajączków, sięganie po odpowiednie kosmetyki oraz przestrzeganie podstawowych zasad profilaktyki stają się kwestiami bardzo ważnymi. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów związanych z pękającymi naczynkami oraz zapewnić swej skórze możliwie jak najlepszą ochronę przed tymi czynnikami, które mogą przyczynić się do pogorszenia jej wyglądu.

Może Ci się także spodobać

Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy
Makijaż

Eveline All in One Eyeshadow Palette – zestaw 12 cieni do powiek

  • 20 kwietnia 2020
Palety cieni do powiek Eveline All in One Eyeshadow Palette to zestawy, dzięki którym można wykonać makijaż dzienny i wieczorowy. Paletki wyróżnia doskonała pigmentacja i trwałość, dzięki czemu make up utrzymuje
Moda - greckie trendy

Asymetryczne, greckie kroje – trendy 2020

  • 2 maja 2020
W roku 2020 każda osoba znajdzie wśród trendów coś, co wyjątkowo jej się spodoba. Jak zwykle, istnieje duża wolność w interpretacji modowych zaleceń, a w dodatku duża ich różnorodność trafia
Fryzury

Najmodniejsze fryzury damskie 2020 – odświeżamy styl retro!

  • 2 maja 2020
Nawiązania do przeszłości królują nie tylko w branży odzieżowej – także i fryzury nawiązują w roku 2020 głównie do przeszłości, choć oczywiście ponadczasowa stylistyka jest przełamana szczyptą nowoczesności. Wśród najmodniejszych