Sport Zdrowie

Białko a redukcja tkanki tłuszczowej

Migdały

Białko to nie tylko budulec masy mięśniowej, ale także doskonały spalacz tłuszczu. Główne jego zadanie to działanie anaboliczne oraz antykataboliczne. Można dokonać podziału białek ze względu na prędkość, z jaką są wchłaniane oraz pochodzenie.

Najwyżej jakości białkiem jest serwatkowe, ponieważ zawiera najwięcej aminokwasów rozgałęzionych. Białko serwatkowe występuje w trzech postaciach: Whey Protein Hydrolisate, Whey Protein Isolate i Whey Protein Concentrate.

Kolejnym jest kazeinowe, które charakteryzuje najmniejsza prędkość przyswajania, dlatego też jest syte i doskonałe do stosowania przed snem.

https://www.youtube.com/watch?v=4JLcFZWZLQo

Białko jaja kurzego ma nieco wolniejsze wchłanianie niż serwatkowe, ale za to może pochwalić się pełnym składem aminokwasowym.

Białko sojowe ma swoich nabywców wśród wegetarian oraz oszczędnych. Obniża ono poziom cholesterolu oraz blokuje jego wytwarzanie.

Białka dostarczają aminokwasów niezbędnych do odnowy mięśni uszkodzonych po treningu, budują masę mięśniową, chronią mięśnie przed zanikiem wraz z przybywaniem lat oraz zwiększa wrażliwość na insulinę.

Sprawdź:   Aminokwasy niezbędne dla mięśni

Może Ci się także spodobać

Crossfit - workput, ćwiczenia

3 najskuteczniejsze treningi na spalanie tkanki tłuszczowej

  • 3 stycznia 2020
Rozpoczęcie treningów wśród osób cierpiących na nadwagę i otyłość zazwyczaj wynika z chęci przyspieszenia procesu redukcji wagi i spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jakie treningi są najlepsze dla osób, chcących spalić
Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.