Redakcja poleca Sport Zdrowie

7 sposobów na utrzymanie kondycji w napiętym harmonogramie

Kobieta na siłowni

Problemy zdrowotne stały się nieodłączną częścią naszych dni, ponieważ nie zwracamy uwagi na samych siebie. Myliliśmy się z samowystarczalnymi maszynami i dlatego wydaje się, że globalny wykres zdrowia i sprawności spada. Oto kilka sposobów na utrzymanie zdrowia przy napiętym harmonogramie:

Jesteś tylko człowiekiem

Nie przekraczaj swoich ludzkich ograniczeń. Będziesz chwiejny we wszystkich swoich codziennych celach, jeśli nie odpoczniesz wystarczająco. Zawsze jest tyle rzeczy, które możesz zrobić, a ich przekroczenie stanowi zagrożenie dla zdrowia. Daj sobie troszkę odpocząć pomiędzy pracą a wszystkimi codziennymi czynnościami. Umieść odpowiedni czas wolny w swoim codziennym harmonogramie.

Jedz zdrowo

Jeśli biorąc pod uwagę harmonogram, absolutnie konieczne są dania na wynos i posiłki, unikaj śmieciowych potraw, smażonych produktów spożywczych i przetworzonego mięsa, niezdrowych napojów gazowanych i nadmiaru cukru. Chociaż najlepiej jeść czystą, zdrową domową żywność organiczną, jeśli jest to nieuniknione, przynajmniej bądź uczciwy wobec siebie i zdrowo odżywiaj się poza domem.

Łagodne ćwiczenie

Jeśli odpowiednia rutyna na siłowni nie jest możliwa, staraj się dopasowywać do łagodnych ćwiczeń, aby zachować zdrowe serce, takich jak chodzenie na krótkich dystansach zamiast jazdy samochodem lub autobusem i po schodach zamiast windy. To może utrzymać ciśnienie krwi w ryzach, a spacery są również wyjątkowo terapeutyczne. Możesz chodzić wielozadaniowość podczas spaceru, wykonywać ważne rozmowy lub słuchać wykładów akademickich, aby nie marnować całkowicie godzin pracy.

Spokój

Stres jest teraz wszystkim, co jest nie tak ze światem. Unikaj stresującego myślenia i unikaj pesymizmu. Optymistyczne podejście do spraw jest nie tylko zdrowe; jest to również znacznie bardziej produktywny sposób na znalezienie lepszych rozwiązań problemów.

Sen

Ustal harmonogram i zapewnij wystarczającą liczbę godzin snu. Bezsenność niszczy funkcje mózgu, powoduje nierównowagę ciśnienia krwi i zmęczenie zarówno mięśniowe, jak i psychiczne. Śpij więc odpowiednio dużo godzin w nocy lub we właściwym czasie, aby utrzymać umysł i ciało na najwyższym poziomie.

Sprawdź:   Prawidłowa rozgrzewka przed treningiem na mrozie

Unikaj niezdrowej taktyki odprężania

Palenie tytoniu, nadmierna kofeina; kawa, herbata i inni przeciwnicy zdrowia, niszczą układ odpornościowy, trawienie, przepływ krwi, możliwości przetwarzania i powodują problemy z temperamentem, bezsenność, zmęczenie i tysiące innych problemów zdrowotnych. Należy rzucić lub unikać palenia tytoniu, na ile to możliwe, zwłaszcza podczas stresującej pracy. Nie potrzebujesz tego.

Uważaj na swoje parametry witalne

Regularnie sprawdzaj swoje parametry witalne; ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi, liczba płytek krwi, a nawet jeśli nie uznasz tego za konieczne, co kilka miesięcy wykonuj odpowiednie badanie krwi, aby uniknąć powikłań i nie pozwolić na pozornie małą nieprawidłowość, która może się pojawić . Natychmiast skonsultuj się z lekarzem.
Podsumowując, przestrzegaj tych zdrowych nawyków i włączaj je do swojego stylu życia. Zdrowy styl życia znacznie przyczyni się do utrzymania zdrowia na optymalnym poziomie. Jedz zdrowo, jedz na czas, śpij i daj sobie spokój!

Może Ci się także spodobać

Crossfit - workput, ćwiczenia

3 najskuteczniejsze treningi na spalanie tkanki tłuszczowej

  • 3 stycznia 2020
Rozpoczęcie treningów wśród osób cierpiących na nadwagę i otyłość zazwyczaj wynika z chęci przyspieszenia procesu redukcji wagi i spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jakie treningi są najlepsze dla osób, chcących spalić
Kobieta chora

5 sposobów na rotawirusa

  • 3 stycznia 2020
Zakażenie rotawirusami jest szczególnie uciążliwe. Silne wymioty, biegunka, ból brzucha i uczucie ogólnego rozbicia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tak zwana grypa żołądkowa lub grypa jelitowa wyklucza z życia nawet na kilka
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Kobieta uprawiająca sport

Aminokwasy niezbędne dla mięśni

  • 4 stycznia 2020
Najbardziej znanymi aminokwasami są BCAA. Są one odpowiedzialne za regenerację masy mięśniowej oraz jej budowę. Składają się z izoleucyny, waliny i leucyny. Organizm jednak nie ma zdolności syntezowania tych substancji.