Nie każdy ma szczęście mieć ogromną łazienkę, a nawet jeśli jesteś jednym z tych szczęściarzy, to czy twoja łazienka jest schludna i dobrze urządzona? Dziś proponujemy Państwu 6 przemyślanych i eleganckich pomysłów na przechowywanie w eleganckiej łazience, w której będą Państwo mogli odpocząć i zadbać o siebie.

Wykorzystaj każdą wnękę

Na pewno są małe zakątki, mało prawdopodobne miejsca w łazience. Niezależnie od tego, czy jest to wnęka, przestrzeń między dwoma meblami, czy też szczelina między ścianą a kabiną prysznicową, masz możliwość aranżacji tych miejsc! Wsuwaj małe akcesoria, ręczniki lub koszyki, które zazwyczaj nie wiesz, gdzie je umieścić.

Ściany i magnesy – mądra kombinacja

Czy masz wiele metalowych akcesoriów (szczypce, klipsy, obcinaczki do paznokci, itp.) w swoim zestawie toaletowym? Zamiast szukać ich za każdym razem, gdy ich potrzebujesz, dlaczego nie wykorzystać ścian? Nałóż rolkę papieru magnetycznego i po prostu przyklej na nią wszystkie swoje małe metalowe rzeczy. Nareszcie będziesz miał wszystko, czego potrzebujesz, w zasięgu ręki!

Funkcjonalne meble

Aby jak najlepiej uporządkować i optycznie uwolnić przestrzeń, należy zdecydować się na designerskie i funkcjonalne meble łazienkowe. Istnieje wiele modeli mebli i półek z elegancją i pomysłowością: może to być np. prosta półka, której grubość kryje szufladę, w której można przechowywać biżuterię lub akcesoria, które nie są zbyt duże. Kolejny pomysł? A może designerska półka z niewidocznymi zapięciami do przechowywania niezliczonej ilości butelek z lakierem? Pomysłowy sposób na dodanie odrobiny koloru do Twojej łazienki i przechowywanie bez zajmowania miejsca w podróży.

Meble kuchenne

Kto powiedział, że to musi być w kuchni? Zrób przestrzeń i pokoje w swoim domu własnym i przekwalifikować kuchenną jednostkę magazynową jako łazienkową jednostkę magazynową. Niska przestrzeń może być idealna dla twojego brudnego kosza na pranie. Jeśli chodzi o wysoką szafę, to jest ona bardzo praktyczna do przechowywania ręczników i dużych przedmiotów. Butelki z kosmetykami i małymi akcesoriami mogą wreszcie znaleźć miejsce w drzwiach Twojej szafki.

Miejsce pod umywalką

Umywalka z konieczności zajmuje znaczną ilość miejsca w łazience. Nie pozbawiaj się więc tej zmarnowanej przestrzeni i zainwestuj w elegancką próżność, zaprojektowaną specjalnie po to, by zaoferować Ci dużo miejsca przy niskim poziomie kosztów.

Uporządkuj narożniki

Wreszcie, choć mamy tendencję do zapominania o nich, kąty mają wielki potencjał rozwoju. Istnieje wiele narożnych jednostek i półek na rynku, które pozwolą Ci zaoszczędzić przestrzeń do przechowywania i projektowania w Twojej łazience.

Zdjęcie – 영훈 박 z Pixabay