Porady Redakcja poleca

5 sygnałów, że pora zakończyć związek

związek

Nawet w najlepiej dobranych związkach zdarzają się kryzysy. Czasami trzeba zacisnąć zęby i zakończyć relację bez przyszłości. Nie warto jednak robić tego pod wpływem emocji, taką decyzję należy dokładnie przemyśleć. Czy decydować się na rozstanie, jeśli dalej mamy wątpliwości? Koniecznie zastanów się, czy jeden z tych pięciu sygnałów nie dotyczy Ciebie. Być może to właśnie one gryzą Cię od środka i prowokują do odejścia.

1. Czujesz, że to toksyczny związek

To bardzo częsty powód, dla którego osoby chcą zerwać, ale w ostatniej chwili wycofują się ze swojej decyzji. Życie z toksycznym partnerem jest bardzo trudne, ale często ciężko nam uwierzyć w to, że naprawdę może być agresywny czy destrukcyjny. Zdarza się, że nawet gdy podejmiemy ostateczną decyzję, naszemu partnerowi udaje się nas przekonać do zostania. Jeśli czujesz, że związek źle na Ciebie wpływa, nie daj się zastraszyć czy przekonać, że będzie lepiej, odejdź i nie odwracaj się za siebie. Nie zasługujesz na powolne wypalanie się w toksycznej relacji.

2. Coś, co irytuje Cię od początku, nadal jest częścią waszego związku

Jeśli już na początku waszej relacji zaobserwowałeś/aś u swojego partnera zachowanie, które Cię irytuje albo w inny sposób nie odpowiada i mimo licznych próśb do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło, nie ma szans na poprawę. To może być wieczne spóźnialstwo, lenistwo albo wydawanie zbyt dużych sum pieniędzy. Zastanów się dokładnie, czy te cechy i zachowania są dla Ciebie na tyle rażące, że w przyszłości mogą zepsuć waszą relację, a jeśli odpowiesz twierdząco, zakończ związek. Nie ma po co czekać, aż bomba wybuchnie i doprowadzi do bardzo bolesnej konfrontacji.

3. Nie macie dla siebie czasu i jest wam z tym źle

Są pary, którym wystarczy jedno spotkanie na dwa tygodnie, ale są też i takie, które muszą spotkać się codziennie. Jeśli jesteś w gronie tych drugich, bark czasu wkrótce zacznie, jeśli już nie zaczął, dotkliwie Ci doskwierać. Jeśli nie macie czasu na wspólne wieczory, kolacje przy świecach czy wyjścia do kina i nie możecie sobie tego wybaczyć, to znak, że powinniście zerwać albo przynajmniej zrobić sobie przerwę do czasu, aż w waszych życiach nie pojawi się mniej intensywny okres. Ciężko jest budować relację z drugą osobą, gdy nie mamy na to zupełnie czasu.

Sprawdź:   Dlaczego narcystyczny partner dba tylko o siebie?

4. Zbudowaliście zbyt duży dystans

Częste ciche dni albo rzadkie spędzanie czasu razem w mieszkaniu, bark komunikacji i dotyku, to wszystko może przytłoczyć i pozbawić nadziei na szczęśliwy związek. Jeśli zbudowaliście między sobą dystans, który wydaje się już nie do złamania, a nie macie wobec siebie żadnych dodatkowych zobowiązań, warto zrobić sobie przerwę lub nawet się rozstać. Komfort psychiczny jest bardzo ważny w budowaniu relacji, a przy dużym dystansie nie ma o nim mowy, jest za to stres i ciągłe poczucie niepewności. Czasami wystarczy odejść, aby odzyskać chęci i motywację.

5. Czujesz, że kochasz kogoś innego

Miłość nie wybiera, a stary partner może nam się z czasem po prostu znudzić. To sama biologia, niestety niszczycielska dla naszych związków. Jeśli czujesz mocne uczucia do kogoś innego, ale rozpaczliwie trzymasz się starego związku z nadzieją, że Ci przejdzie i znowu poczujesz miętę do swojego partnera, nie pomożesz sobie i do tego nie będziesz szczery/szczera z osobą, na której Ci zależy. Gdy chcesz zwalczyć w sobie niechciane uczucie porozmawiaj ze swoją drugą połówką na ten temat, ale wielce prawdopodobne jest, że emocje nie opadną i utkniesz w związku z osobą, która już Cię nie pociąga.

Zdjęcie – Alina Kuptsova z Pixabay

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy