Porady

5 błędów, które popełniasz, pisząc z osobami, które Ci się podobają

pisanie

Czy to na portalach randkowych, czy na Instagramie, zdarza nam się pisać z osobami, które naprawdę nam się podobają i z którymi chcielibyśmy być w związku. Często jednak popełniamy błędy, które zniechęcają do nas te osoby? Czego unikać w rozmowach z innymi i dlaczego te błędy mogą raz na zawsze przekreślić waszą relację? Odpowiedź znajdziesz na tej liście pięciu wiadomości, które wysłane do twojego crusha mogą wszystko przekreślić!

1. Opowiadasz lub porównujesz ich do swoich ex

Jeśli jesteś świeżo po zakończonym związku i bardzo zależy Ci na rozpoczęciu nowej relacji, wystrzegaj się wracania do swojego ex w rozmowach. To nie tylko pokaże tej drugiej osobie, że wciąż o nim/niej myślisz, ale do tego bardzo mocno da jej do zrozumienia, że jest tylko zastępstwem. Tym bardziej nie porównuj jej do swoich byłych partnerów, bo może poczuć na sobie presję i odnieść wrażenie, że szukasz tylko ich lepszej wersji, a nie interesuje Cię to, co może Ci dać jako osobna jednostka. Jeśli wciąż masz potrzebę dowoływania się do swoich ex w rozmowach, może to świadczyć o tym, że nie jesteś jeszcze gotów na nowy związek.

2. Pytasz, czemu nie odpisali

Jeśli to dopiero początek waszej relacji, pamiętaj, że oni nie mają wobec Ciebie żadnych zobowiązań. To, że od jakiegoś czasu ze sobą piszecie, nie oznacza od razu, że musicie to robić dalej. Niezobowiązujące relacje mają to do siebie, że można je przerwać w dowolnej chwili. Jeśli ktoś nie odpisuje Ci przez kilka godzin, nie atakuj go wiadomościami pytającymi, z kim jest albo co robi, że jest tak zajęty, że nie może Ci odpasać, bo brzmi to co najmniej jak rozpaczliwa próba zwrócenia na siebie uwagi. Jeśli ktoś Ci nie odpisuje najlepiej przyjąć to do wiadomości i rozpocząć relację z kimś innym, zamiast marnować emocja na kogoś, komu już nie zależy.

Sprawdź:   Dieta ketogeniczna - czym jest i czy warto?

3. Mówisz im, że przeglądasz ich social media

Nie ma niczego złego w lajkowaniu zdjęć osoby, która Ci się podoba, to bardzo miły gest, którym pokazujesz, że wspierasz jej działalność w internecie albo po prostu interesujesz się tą osobą. Ale przeglądanie wszystkich postów w Facebooka, przejrzenie profili znajomych i dowiedzenie się wszystkich szczegółów może być niepokojące. Jeśli masz to tego tendencję, nie mów o tym osobie po drugiej stronie. Może poczuć niesmak albo pomyśleć, że nie radzisz sobie z uczuciami. W najgorszym razie przestraszą się presji, jaką na nich wywierasz i zerwą z Tobą kontakt.

4. Wywierasz presję, aby mówili Ci, co do Ciebie czują

Gdy poznajesz kogoś przez internet, musisz zachować zdrowy dystans. Tyczy się to też zawieraniu jakichkolwiek nowych relacji. Wyznawanie miłości na wczesnym etapie albo domaganie się, aby druga osoba czyniła nam takie wyznania, jest oznaką niedojrzałości emocjonalnej i często zostanie odebrane, jako doszukiwanie się uczuć tam, gdzie ich nie ma. Gdy domagamy się, aby druga osoba mówiła nam o swoich uczuciach, które żywi w stosunku do nas, wywieramy na niej presję i mówimy wprost „oczekuję, że mnie kochasz”. Nikt nie chce zbyt szybko rozwijającej się relacji.

5. Wypytujesz ich o ich byłych partnerów

Kolejny punkt o ex, tym razem dotyczący twojego rozmówcy. Czy czułabyś/czułbyś się komfortowo, jakby ktoś zarzucał Cię toną pytań o byłych partnerów, chciał się dowiedzieć, czy coś jeszcze do nich czujesz albo jak się rozstaliście? Większość ludzi nie lubi wracać do przykrych wspomnień. Nie rób więc tego osobie, na której Ci zależy. Wypytywanie o ex może zostać odebrane jako atak przez drugą osobę albo krytykę jej stylu życia. Ewentualnie może uznać, że bardzo nie chcesz okazać się podobna/podobny do jej byłych partnerów i wypytujesz, jakie zachowania zrażą ją najbardziej.

Sprawdź:   TOP 5 zalet suplementacji kreatyną

Zdjęcie – Dean Moriarty z Pixabay

Może Ci się także spodobać

Kobieta wynajmująca samochód

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

  • 4 stycznia 2020
Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów
amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy