Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów podczas wynajmowania samochodu. Dzięki temu od razu będziesz mógł dowiedzieć się najważniejszych kwestii dotyczących wypożyczenia auta.

Kto może wypożyczyć samochód?

Każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada prawo jazdy może zostać klientem wypożyczalni samochodów. Niemniej jednak, zazwyczaj wypożyczalnie wymagają wyższego wieku i niechętnie pożyczają samochody osobom, które mają poniżej 20 lat. Warto jest mieć to na uwadze, kiedy zdecydujesz się udać do punktu wypożyczalni.

Czy mogę samochód wynajmować na firmę?

Jak najbardziej jest to możliwe. W takim wypadku wypożyczalnia będzie wymagała najczęściej skanów dokumentów, które potwierdzają zarejestrowanie i działalność firmy. Z wynajmem na firmę jest o tyle ciekawie, że w koszty prowadzenia działalności można wrzucać raty za wynajmowanie auta. To sprawia, że jest możliwe skuteczne obniżenie podatków płaconych na rzecz Urzędu Skarbowego.

W jaki sposób można uiścić płatność za wynajem samochodu?

Obecnie jest kilka metody płatności i wypożyczalnie bez najmniejszych oporów realizują przyjmują płatności kartami kredytowymi i debetowymi, czy w postaci gotówki. Nie jest także problemem, aby za wynajem zapłacić za pomocą przelewu internetowego.

Czy wynajmowanym samochodem może kierować inna osoba niż ta, która go wynajmowała?

Jest to możliwe, niemniej jednak taki fakt musi zostać zgłoszony podczas rezerwacji lub przy odbiorze samochodu. Najczęściej z racji dodatkowego kierowcy koszty nie ulegają żadnej zmianie. Jedynym wymaganiem jest to, aby taki kierowca miał ważne prawo jazdy, jak również dowód tożsamości(dowód osobisty lub paszport).

Mamy nadzieję, że dzięki tym podpowiedziom jeszcze bardziej przekonałeś się do wypożyczalni samochodów. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i tych prowadzących firmę. Koszty nie są wysokie, a w porównaniu do wszystkich opłat związanych z własnym samochodem niekiedy wychodzi taniej.