Porady

4 najczęściej zadawane pytania przy wynajmie samochodu

Kobieta wynajmująca samochód

Jeśli do tej pory nigdy nie zdarzyło Ci się wynajmować samochodu, to w Twojej głowie zapewne kłębi się wiele pytań. Zebraliśmy kilka z nich, które najczęściej są zadawane przez klientów podczas wynajmowania samochodu. Dzięki temu od razu będziesz mógł dowiedzieć się najważniejszych kwestii dotyczących wypożyczenia auta.

Kto może wypożyczyć samochód?

Każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada prawo jazdy może zostać klientem wypożyczalni samochodów. Niemniej jednak, zazwyczaj wypożyczalnie wymagają wyższego wieku i niechętnie pożyczają samochody osobom, które mają poniżej 20 lat. Warto jest mieć to na uwadze, kiedy zdecydujesz się udać do punktu wypożyczalni.

Czy mogę samochód wynajmować na firmę?

Jak najbardziej jest to możliwe. W takim wypadku wypożyczalnia będzie wymagała najczęściej skanów dokumentów, które potwierdzają zarejestrowanie i działalność firmy. Z wynajmem na firmę jest o tyle ciekawie, że w koszty prowadzenia działalności można wrzucać raty za wynajmowanie auta. To sprawia, że jest możliwe skuteczne obniżenie podatków płaconych na rzecz Urzędu Skarbowego.

W jaki sposób można uiścić płatność za wynajem samochodu?

Obecnie jest kilka metody płatności i wypożyczalnie bez najmniejszych oporów realizują przyjmują płatności kartami kredytowymi i debetowymi, czy w postaci gotówki. Nie jest także problemem, aby za wynajem zapłacić za pomocą przelewu internetowego.

Czy wynajmowanym samochodem może kierować inna osoba niż ta, która go wynajmowała?

Jest to możliwe, niemniej jednak taki fakt musi zostać zgłoszony podczas rezerwacji lub przy odbiorze samochodu. Najczęściej z racji dodatkowego kierowcy koszty nie ulegają żadnej zmianie. Jedynym wymaganiem jest to, aby taki kierowca miał ważne prawo jazdy, jak również dowód tożsamości(dowód osobisty lub paszport).

Mamy nadzieję, że dzięki tym podpowiedziom jeszcze bardziej przekonałeś się do wypożyczalni samochodów. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, jak i tych prowadzących firmę. Koszty nie są wysokie, a w porównaniu do wszystkich opłat związanych z własnym samochodem niekiedy wychodzi taniej.

Sprawdź:   Wynajem pojazdów – czy to się może opłacać?

Może Ci się także spodobać

amarantus

Amarantus, czyli jedna z najpożywniejszych roślin świata

  • 4 stycznia 2020
Amarantus, inaczej nazywany szarłatem, jest jednym z tak zwanych pseudozbóż, które uprawia się od tysięcy lat. Roślina jest wyjątkowo odżywcza, a jej właściwości docenili już Indianie i mieszkańcy Himalajów. W
Napój orzeźwiający

Orzeźwiający napój na upalne dni

  • 6 stycznia 2020
W upalne dni apetyt jest mniejszy niż zwykle, lecz zastępowanie jedzenia wyłącznie wodą jest nierozsądne. Zdrową i sycącą przekąską na lato jest malinowa aqua fresca, czyli orzeźwiający koktajl z owoców.
Makeup

Bourjois Blush – róż w kamieniu dla kobiet

  • 11 stycznia 2020
Bourjois Blush to róż w kamieniu, który łatwo nakłada się na skórę jednym pociągnięciem pędzla. Wypiekana tekstura kosmetyku sprawia, że róż jest wyjątkowo wydajny, dzięki czemu starcza na wiele miesięcy
Depresja i spadek nastroju

Co jeść, aby uchronić się przed spadkami nastroju?

  • 15 stycznia 2020
Wiosenne spadki nastroju są związane głównie z mniejszą ilością światła słonecznego w ciągu dnia oraz niedoborami różnych składników w diecie. Uzupełnienie posiłków w witaminy i minerały pomaga przetrwać trudny okres