Starannie wykonany, piękny makijaż dopasowany do potrzeb naszej cery, to wizytówka każdej kobiety. Podstawą jego wykonania jest podkład. Dobrze dobrany i prawidłowo nałożony potrafi zdziałać cuda.

Zakryje niedoskonałości, rozświetli skórę, sprawi, że zmarszczki będą mniej widoczne. Ale jak go aplikować, by wyglądał możliwie najlepiej?

Sposób numer 1: gąbka typu beauty blender.

Prawdziwy hit ostatnich lat. Niepozornie wyglądające akcesorium – gąbka w kształcie kropelki – pozwala nam szybko i precyzyjnie rozprowadzić kosmetyk na twarzy. Nie pozostawia smug, idealnie nadaje się do wklepywania odpowiedniej ilości podkładu w skórę. Zapewnia perfekcyjne krycie i świetną trwałość makijażu przez cały dzień. Pozostawia cerę ujednoliconą i wygładzoną.

Sposób numer 2: pędzel.

Bardziej tradycyjny sposób, jednakże tu także warto zwrócić uwagę na to, jaki wybieramy. Najlepsze są te z naturalnego włosia, płasko ścięte. Dobrej jakości pędzel nie będzie chłonął podkładu (a co za tym idzie – nie zużyjemy go w nadmiarze) ani “gubił” włosków.

Sposób numer 3: dłonie!

Czasem najlepsze rozwiązania, to najprostsze rozwiązania. Nakładanie podkładu palcami ma wiele zalet. Jest to wersja ekonomiczna i zawsze dostępna:) Ciepło naszych dłoni powoduje, że kosmetyk dobrze się rozprowadza i nie tworzy smug na skórze. Jest to doskonały sposób dla początkujących, ponieważ mamy wówczas pełną kontrolę nad ilością produktu, jaki nakładamy na twarz.

Zdjęcie Jonas Svidras z Pixabay