Rozpoczęcie treningów wśród osób cierpiących na nadwagę i otyłość zazwyczaj wynika z chęci przyspieszenia procesu redukcji wagi i spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jakie treningi są najlepsze dla osób, chcących spalić tkankę tłuszczową? Oto 3 z nich.

1. Fat burning

Idealny trening na spalenie tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa jest spalana intensywnie podczas całego treningu, dzięki utrzymywaniu stałej, umiarkowanej intensywności ćwiczeń. Układ choreograficzny jest łatwy do nauczenia nawet dla osób mało sprawnych fizycznie. Jedna stopa stale pozostaje w kontakcie z podłożem, a sekwencje skoków i biegu gwarantują uzyskanie pożądanego obciążenia organizmu. Fat burning dla osób z otyłością jest organizowany w taki sposób, aby chronić układ kostno-stawowy przed nadmiernym przeciążeniem.

2. Low impact aerobik

Redukcję tkanki tłuszczowej uzyskuje się dzięki małej i umiarkowanej intensywności ćwiczeń. Prosty układ choreograficzny wykonuje się w stałym kontakcie jednej ze stóp z podłożem, wykluczone jest wykonywanie podskoków, a mała intensywność ćwiczeń jest odpowiednia nawet dla początkujących. Zachęcająca do ćwiczeń jest nie tylko łatwość wykonywania układów, ale i towarzysząca im skoczna muzyka.

3. Dance aerobik

Układ choreograficzny w dance aerobik bazuje na krokach typowo tanecznych. W zależności od wykorzystywanych kroków wyróżnia się dance aerobik latino, hip-hop, funky i inne. Wśród osób z nadwagą popularna jest zumba, która łączy taniec latynoamerykański i aerobik, gwarantując doskonałą zabawę w rytm znanych przebojów. Dance aerobik poprawia wydolność organizmu, wzmacnia wszystkie partie mięśniowe i przyspiesza metabolizm, co ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej.