Podkład już od ponad 80 lat pomaga nam zakryć niedoskonałości cery i stworzyć doskonałą bazę pod makijaż. Nałożony prawidłowo powinien dawać wrażenie „drugiej skóry”.

Jednak przez błędy w aplikacji możemy nie tylko nie osiągnąć oczekiwanych rezultatów, ale i sprawić, że nasza twarz będzie wyglądała jak maska. Zobacz 3 najczęściej popełniane błędy w aplikacji podkładu.

Co ma wspólnego „naleśnik” z podkładem?

Zanim przejdziemy do podkładowych grzechów, wróćmy na chwilę do przeszłości. Zapewne nie każdy wie, że twórcą pierwszego podkładu, który trafił na półki sklepowe, był urodzony w Zduńskiej Woli pod Łodzią Maksymilian Faktorowicz, założyciel firmy Max Faktor. Na początku kosmetyk używany był jedynie w przemyśle filmowym jednak nowa formuła opracowana przez Faktorowicza tak spodobała się aktorką, że zaczęły używać go również poza planem. To zmotywowało zarząd firmy do stworzenia pierwszy podkładu komercyjnego zwanego „Pan-Cake”, czyli naleśnik. W ten oto sposób podkład stał się jednym z podstawowych kosmetyków używanych do makijażu.

3 podstawowe błędy, jakie popełniamy przy nakładaniu podkładu

A więc jakie są nasze podstawowe grzechy, które potrafią zepsuć cały efekt tej doskonałej bazy pod makijaż?

Niewłaściwie dobrany podkład

Mówimy tutaj zarówno o kolorze, jak i o jego formule. Dobrze dobrany podkład powinien być niewidzialny i nie sprawiać wrażenia maski. Kolor dobieramy w świetle dziennym, rozprowadzając próbkę specyfiku na żuchwie (nigdy na dłoni!). Do skóry suchej i normalnej powinniśmy wybrać podkład, który dodatkowo nawilża i rozświetla skórę. Do skóry przetłuszczającej się odpowiedni będzie podkład matujący. Natomiast podkład mineralny sprawdzi się na skórze wrażliwej, alergicznej lub w przypadku cery trądzikowej. Podkład mineralny składa się wyłącznie z naturalnych sproszkowanych minerałów, dlatego jego działanie jest bardzo łagodnie, a dodatkowo wyróżnia się właściwościami antybakteryjnym. Na rynku są również dostępne podkłady liftingujące, które przeznaczone są głównie do cery dojrzałej.

Brak przygotowania skóry przed nałożeniem podkładu

Zanim zaaplikujemy podkład, skórę należy dobrze nawilżyć. Pozwoli to uniknąć np. suchych skórek, które podkład jedynie by podkreślił. Dobrym pomysłem jest też nałożenie specjalnie do tego stworzonego primera. Primer wstępnie wygładzi i nada koloru naszej twarzy.

Źle nałożony podkład

Niedokładnie rozprowadzenie podkładu w okolicach linii włosów, ust, na linii żuchwy czy szyi sprawią, że będzie on nienaturalnie się odznaczał. Zbyt gruba warstwa natomiast sprawi, że twarz będzie wyglądała jak maska. Pamiętajmy też, że podkład należy wklepywać palcami bądź stemplującymi ruchami nakładać gąbeczką do makijażu lub pędzlem.

Podkład jest świetną bazą pod makijaż jednak żeby spełniał swoją rolę musi być odpowiednio dobrany i nałożony. Mamy nadzieje, że ten artykuł pomoże naszym czytelniczką wystrzegać się podstawowych błędów w jego aplikacji.