Nicholas Sparks dzięki swoim umiejętnościom pisarskim chwycił za serce już niejedną osobę. Jego twórczość doceniają także wytwórnie filmowe. Poniżej znajdują się dotychczasowe adaptacje filmowe jego powieści.

1. List w butelce

Opowieść o dziennikarskim śledztwie, sprowokowanym tajemniczym listem w butelce. Kiedy Theresa dociera do adresata listów, początkowo platoniczna znajomość zaczyna przeradzać się w coś poważniejszego.

2. Pamiętnik

Akcja powieści toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych. Noah dzień w dzień odczytuje historię zawartą w pamiętniku chorej na Alzheimera Allie. Jaki jest tego sens i jaką historię zawiera pamiętnik, przekonajcie się sami.

3. Szkoła uczuć

Niezwykle poruszająca historia o miłości pomimo wszelkich przeciwieństw, różnic. Życie Jamie i Londona niejednemu dało powód do doceniania każdej chwili. Przez trudne doświadczenia, nastolatkowie stali się dojrzalsi od niejednego starszego człowieka.

4. Noce w Rodanthe

Dwoje ludzi w średnim wieku z bagażem życiowym pragnie rozpocząć nowe życie. Kiedy się spotykają, zdają sobie sprawę, że zaczynają coś więcej dla siebie znaczyć, jednak co innego przygotował im los…

5. Wciąż ją kocham

John jest żołnierzem, Savannah studentką. Między nimi jest jego służba wojskowa na innym kontynencie. Czy będą na tyle zdeterminowani, aby na siebie czekać?

6. Ostatnia piosenka

Ronnie jest zmuszona spędzić wakacje z ojcem, który kilka lat wcześniej zostawił jej rodzinę. Początkowo trudny czas dla dziewczyny, zaczyna odmieniać poznany na miejscu chłopak.

7. Szczęściarz

Opowieść, jak jedno zdjęcie może zmotywować do podjęcia poszukiwań, których rezultat na zawsze odmieni życie bohatera. Dla wyjaśniania zagadki Logan jest gotowy przejść pieszo cały kraj.

8. Najdłuższa podróż

Dwie historie w jednym filmie, których finał jest wspólny. Ira, który będąc uwięzionym po wypadku w samochodzie, wspomina swoje szczęśliwe życie u boku żony oraz Sophia i Luke, którzy dopiero zaczynają budować swój związek.

9. Bezpieczna Przystań

Po ciężkich przeżyciach Kate przyjeżdża do pewnego nadmorskiego miasteczka. Tam poznaje Alexa. Ich szczęściu przeszkadza jednak powracająca przeszłość Kate.

10. Dla Ciebie wszystko

Historia potwierdzająca, że pierwszych miłości się nie zapomina. Tutaj to Amanda i Dawson spotkawszy się po latach, muszą na nowo zdecydować, jak i z kim chcą żyć.

11. The Choice

Travisa zadowala samotne życie weterynarza, natomiast jego sąsiadka Gabby nie jest szczęśliwa w swoim związku. Czy nawzajem będą potrafili dać sobie szczęście?

Powieści, a co za tym idzie adaptacje filmowe książek Sparksa są przepełnione miłością, oczekiwaniem, tęsknotą, problemami – czyli wszystkim tym, czego doświadczamy na co dzień. Zachęcamy do obejrzenia tych filmów, nadają się na romantyczną randkę z chłopakiem, wieczór z przyjaciółką, czy w pojedynkę.

Zdjęcie – Pexels z Pixabay